Logo Easy-PCVolejte: 777 644 821

Politá klávesnice

Dá se říci, že "velikost" problému s politou klávesnicí si určuje každý uživatel, vlastník počítače sám. Pokud se řeší problém ihned, tak se vlastně nic nestalo a notebook bude pracovat vesele dále bez jakýchkoliv následků. Pokud se Vám tato nemilá věc stane udělejte následující věci.

Notebook okamžitě vypněte dlouhým stiskem tlačítka "Power", odpojte od napájení a vyndejte baterii. Pokud je to možné, notebook při vyndávání baterie nenaklánějte (není ještě odstraněn zdroj proudu a můžete způsobit zkrat na základní desce. To jak rychle tento úkon po polití uděláte ovlivní rozsah poškození. Většinou máte k dispozici trochu času než váš oblíbený nápoj nateče až na základní desku.

Otočte notebook s otevřeným displejem na bok (nejlépe bok s větrákem), aby mohla kapalina vytéct. Pokud jste schopnější kutil rozeberte notebook do dílů a všechny je opláchněte vodou (pod sprchou). Nejlepší je použít demineralizovanou vodu - demi vodu, ale tu většina lidí normálně k dispozici nemá a normální voda je rozhodně lepší než Cola nebo mlíko. Oplach se týká také základní desky. Díly osušte fénem a základní desku , konektory a další opláchnutou elektroniku notebooku postříkejte antikorozním sprejem na elektroniku (použijte i na konektory...). Potom notebook opět sestavte.

Pokud výše uvedené sami nezvládnete, přineste notebook co nejrychleji do servisu - nejlépe ten samý den.

Ve většině případů to odnese klávesnice, protože ji není možné dokonale vyčistit pokud ji kompletně nerozeberete, a to je na hodiny (u každého tlačítka máte možnost zlomit jeho uchycení). Pokud jste tedy rychlí, tak Vás oprava svépomocí vyjde do 1000,- Kč za novou klávesnici. Pokud rychlí nejste zničíte si i základní desku. Závada se nemusí projevit ihned, dost často se setkávám s tím, že uživatelé ještě notebook používali několik dní a poté se diví. Deska vlivem proudu a působení solí rychle koroduje a není již nikdy 100% opravitelná ani po vyčištění. Vznikají různé neduhy typů neočekávaného pádu systému, myš se sama hýbe a podobně.

Koroze základní desky