Logo Easy-PCVolejte: 777 644 821

Politý notebook

Dá se říci, že "velikost" problému s politou klávesnicí si určuje každý uživatel, vlastník počítače sám. Pokud se řeší problém ihned, tak se vlastně nic nestalo a notebook bude pracovat vesele dále bez jakýchkoliv následků. Pokud se Vám tato nemilá věc stane udělejte následující věci.

Notebook okamžitě vypněte dlouhým stiskem tlačítka "Power", odpojte od napájení a vyndejte baterii. Pokud je to možné, notebook při vyndávání baterie nenaklánějte (není ještě odstraněn zdroj proudu a můžete způsobit zkrat na základní desce. To jak rychle tento úkon po polití uděláte ovlivní rozsah poškození. Většinou máte k dispozici trochu času než váš oblíbený nápoj nateče až na základní desku.

Notebook hlavně moc nenaklánějte, aby kapalina nenatekla na další součástky na základní desce. Rada naklonění notebooku na stranu ventilátoru je použitelná hlavně v případě čisté vody, v jiných případech (sladké nápoje) to způsobí korozi na každém místě kudy kapalina tekla. Kapalinu stejně nevylejete - dokud se notebook celý nerozebere a nevyčistí. Pokud jste schopnější kutil/ka rozeberte notebook do dílů a všechny je opláchněte vodou (pod sprchou). Nejlepší je použít demineralizovanou vodu - demi vodu, ale tu většina lidí normálně k dispozici nemá a normální voda je rozhodně lepší než Cola nebo mlíko. Oplach se týká také základní desky. Díly osušte fénem a základní desku , konektory a další opláchnutou elektroniku notebooku postříkejte antikorozním sprejem na elektroniku (použijte i na konektory...). Potom notebook opět sestavte.

Pokud výše uvedené sami nezvládnete, přineste notebook co nejrychleji do servisu - nejlépe ten samý den.

Ve většině případů to odnese klávesnice, protože ji není možné dokonale vyčistit pokud ji kompletně nerozeberete, a to je na hodiny (u každého tlačítka máte možnost zlomit jeho uchycení). Pokud jste tedy rychlí, tak Vás oprava svépomocí vyjde do 1000,- Kč za novou klávesnici. Pokud rychlí nejste zničíte si i základní desku. Závada se nemusí projevit ihned, dost často se setkávám s tím, že uživatelé ještě notebook používali několik dní a poté se diví. Deska vlivem proudu a působení solí rychle koroduje a není již nikdy 100% opravitelná ani po vyčištění. Vznikají různé neduhy typů neočekávaného pádu systému, myš se sama hýbe a podobně.

Koroze základní desky